Za kováři na Šlakhamr

29. 4. 2024 - Sobota 4. května od 10.00 do 17.00 ukázky kovářské práce na mobilních výhních i na velkém bucharu Na památku Technického muzea v Brně Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou se v sobotu sjedou kováři z různých míst republiky. Vytáhnou své mobilní výhně, na kterých představí návštěvníkům kovařinu. Zároveň budou pracovat uvnitř šlakhamru na velkém bucharu, který roztáčí vodní kolo. Při tom si budou moci zájemci projít památku, kde najdou bydlení posledních majitelů, kovářské i zemědělské nářadí a stroje. Místní děti z mateřské školky ve 13.00 vystoupí s půlhodinovým programem O kovářích. Zazpívají žertovné i vážné písničky ze života kovářů. Po té se od 13.30 přidají k programu Technického muzea v Brně svými zábavnými stanovištěmi pro děti. (Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou)