Jízdenky, prosím!

29. 4. 2024 - Výstava převážně železničních ale i tramvajových modelů z 30. až 90. let minulého století. Rozsáhlou sbírku za svůj život zkompletoval železniční nadšenec Lubomír Kysela (1949–2023), který se dopravním prostředkům věnoval profesionálně i soukromě. Nedávno jeho sbírku převzalo do svých sbírek Technické muzeum v Brně. Poprvé si tyto železniční i tramvajové modely budou moci zájemci prohlédnout v Brně – Králově Poli. Výstava má název Jízdenky, prosím! Modely železnic ztvárňují reálné železnice a jejich okolí. Ve výstavě návštěvníci uvidí např. modely elektrických, motorových i parních lokomotiv, nákladních vozů uzavřených i s plošinou, osobního vozu čtyřokenního, rychlíkového jídelního, osobního a služebního vozu, lokotraktoru a další speciální podnikové vozy. Tato sbírka je až na několik výjimek v měřítku 1:45, tedy v oficiálním měřítku značeném 0. Ve výstavě jsou i aktivity pro děti. V Technickém muzeu v Brně je výstava Jízdenky, prosím! přístupná do 25. srpna 2024. (Technické muzeum v Brně)