Muzeum zámek Kácov

Kraj Středočeský

Telefon:
Web: http://www.zamek-kacov.cz

V současné době pro veřejnost uzavřen.
Fotografie - Muzeum zámek Kácov
Aktuální akce
29. 1. 2014 Muzeum zámek Kácov
Renesančně-barokní zámek Kácov byl v roce 2008 převeden z majetku státu do majetku Městysu Kácov. Od té doby se obec i skupina dobrovolníků a místní spolky snaží o zpřístupnění ce ... zobrazít více
Muzeum historických radiopřijímačů
Muzeum historie Kácovska, dobové pohlednice
výstava velkoformátových panoramatických fotografií Posázaví
barokní malby, zámecká kaple, obrazová galerie
samostatná expozice historických motocyklů, zámecká kavárna, antikvariát knih, prodej suvenýrů v pokladně zámku, která funguje též jako infocentrum.
www.kacov.cz

Napište krátkou recenzi k: Muzeum zámek Kácov

(1. 4. 2014) Muzeum zámek Kácov

Od té doby se obec i skupina dobrovolníků a místní spolky snaží o zpřístupnění celého zámeckého areálu a vybudovali zde prohlídkový okruh s průvodcem a pořádá se zde každoročně několik kulturních akcí (zámecké slavnosti, posvícenský jarmark, přednášky, vernisáže výstav a pohádkový okruh pro děti).

Mezi nejhodnotnější dochované prvky patří bohatá štuková výzdoba, slepá iluzivní okna s malbami šlechticů, barokní malby v interiérech zámku, unikátní 16 m vysoký světlík a zámecká barokní kaple, která byla přes 50 let zazděna.
Na zámku si dále můžete prohlédnout muzeum historických radiopřijímačů, muzeum historie Kácova, obrazovou galerii a výstavu velkoformátových panoramatických fotografií Kácova a Posázaví. Návštěvníci si mohou vybrat knihy v antikvariátu knih.
V roce 2012 byla otevřena samostatná expozice historických motocyklů se zámeckou kavárnou (www.zamecka.mistecko.cz), tel. 603 100 089 (kavárna s expozicí motocyklů).
V sezóně 2014 Vás čeká několik překvapení v podobě nových expozic.

Zámek je přístupný veřejnosti:

květen: soboty a neděle
červen – září denně kromě pondělí 9-12 13-16 hod.

Vstupné: 60,- Kč (snížené 30,- Kč), děti do 6 let zdarma
prohlídkový okruh s průvodcem 45 minut.
vstup se psy na vodítku povolen

Návštěvu zámku lze spojit s posezením nebo s exkurzí v Pivovaru Kácov, s procházkou po okolí (naučná stezka) nebo si půjčit lodičku na Sázavě. Letovisko Kácov je východiskem turistických tras, naučné stezky a centrem vodáků i cykloturistů. Nachází se zde hotely, turistická ubytovna, chatky, kemp a vodácké tábořiště.

kontakt: www.zamek-kacov.cz tel.: 728 988 754 (průvodce)