Regionální muzeum v Kolíně - Dvořákovo muzeum

základní: 50,– Kč /dospělí/
zlevněné: 25,– Kč /děti, studenti, důchodci 60+, držitele karet EYCA/
rodinné: 125,– Kč
zdarma: /děti do 6 let, děti z Dětského domova (DD), ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/
Při zajištění prohlídky mimo běžnou otevírací dobu bude ke vstupnému účtován příplatek 100 %.
Renesanční Nová farní škola stojí v areálu chrámu sv. Bartoloměje. Vznikla roku 1612 přestavbou gotické hřbitovní kaple sv. Jakuba Většího, vybudované v roce 1401 nákladem německého kazatele Mikuláše Keyla. Roku 1793 byla klasicistně upravena a rozšířena přístavbou východního křídla. Svému účelu sloužila až do roku 1860, kdy byla na Kutnohorském předměstí dokončena pro městské školy nová budova. Sídlem muzea se tento dům stal již roku 1913. Osobnost zakladatele muzejní archeologické sbírky MUDr. Františka Dvořáka, popraveného nacisty v roce 1943, připomíná bronzová plaketa od Vladimíra Jana Hnízda, která je osazena na západním průčelí budovy.

Dvořákovo muzeum pravěku slouží k instalaci dlouhodobých výstav s archeologickou tématikou.

Napište krátkou recenzi k: Regionální muzeum v Kolíně - Dvořákovo muzeum...