Městské muzeum Mimoň

základní 30,- Kč
snížené 15,- Kč
Fotografie Fotografie
Muzeum bylo vytvořeno v rámci česko-polského projektu „Rozvoj cestovního ruchu v pohraničí. Turistické využití Złotoryje a Mimoně.“ V nově zrekonstruované historické budově původního špitálu bude pro návštěvníky postupně připravována stálá expozice zaměřená na historii a přírodu Mimoně a jejího okolí. Historická část zahrne období pravěku a středověku a období od roku 1516 do roku 1948. Přírodovědná expozice pak bude rozdělena na faunu obratlovců a bezobratlých a botanickou část, kterou bude bylinná zahrada v okolí muzea. Venkovní prostor doplní opravená socha sv. Jana Nepomuckého, která stávala na Písečném mostě.

Napište krátkou recenzi k: Městské muzeum Mimoň

(3. 1. 2016) Městské muzeum v Mimoni má velmi širokou nabídku výstav a besed se známými i méně známými zajímavými lidmi, tzn. velmi schopné vedení města i muzea, kteří za tím vší stojí a lidskému zraku návštěvníků expozic jsou skryti. Nejsem obyvatelkou Mimoně, ale na výstavy do Mimoně si čas vždy udělám. Navštívila jsem v poslední době výstavy: Fotografie Evy Pilarové, Dráteníci v Mimoni,Obrazy Jiřího Šlitra, Krajkové sny Jany Macháčkové, Poklady nejenom z půdy,Výstavu betlémů, Výstavu kraslic, Fenomén Merkur ad. Muzeum nabízí prostor nejen pro stálou expozici s přírodninami z této oblasti, ale také pro putovní expozici, ve kterých si člověk vždy najde tu, která ho nejvíce osloví. Je zde dostatek informačního materiálu jak přímo v muzeu, tak na webových stránkách. Cena vstupného - 50 korun, je přijatelná pro všechny. Mohu pouze chválit.

M. Honzírková
Stráž pod Ralskem

Mé poděkování můžete zveřejnit na stránkách Mimoňského zpravodaje.