Hornické muzeum Krásno

děti, studenti, senioři,
držitelé ZTP- 20 Kč
Fotografie Fotografie
Krásenské muzeum je pobočkou sokolovského Krajského muzea. Jak již název napovídá, expozice se zabývá těžbou a zpracováním rud v okolí. Muzeum se nachází přímo na místě bývalého cínového dolu.
součásti stálé expozice: hornické muzeum v přírodě, historie těžby hnedého uhlí od 19. století až do současnoti, slavnostní hornické uniformy a důlní meřičství, expozice mineralogie a geologie Slavkovského lesa, expozice rudních ložisek Českého masívu těžených po roce 1945, těžní věž a šachetní budova, strojovna, trafostanice a budova dílen dolu Vilém, expozice vertikální a horizontální důlní dopravy a jiné..

Napište krátkou recenzi k: Hornické muzeum Krásno

(26. 4. 2014) Je to krasne stoji to za to vidět
(27. 8. 2021) Nádherná prohlídka, děti byli nadšené. Moc jsme si to užili. Velké dík paní na pokladně a také řidiči vláčku.