Muzeum Keltů Dobšice

Dobšice 18, (budova obecního úřadu)
Dobšice 289 05
Kraj Středočeský

Web: http://www.obcecr.cz/dobsice/
E-mail: ou.dobsice@tiscali.cz

Po - Ne 10:00 – 16:00
Fotografie - Muzeum Keltů Dobšice
Dospělí 25,- Kč
děti (6-14 let) 20,-Kč
důchodci, ZTP, ZTP/P 20,-Kč
rodinné vstupné 60,-Kč
Fotografie Fotografie Fotografie
Dobšice jsou významným nalezištěm laténských hrobů
v Polabí. V roce 1899 západně od obce v místech, kde se kopal písek, nalezl Jan Hellich, zakladatel Polabského muzea v Poděbradech, rozsáhlé keltské pohřebiště s dvaceti sedmi hroby. Jejich stáří se datuje do 4. – 3. stol. před naším letopočtem.Předměty zde nalezené byly uloženy v Polabském muzeu v Poděbradech a v Národním muzeu v Praze. Nyní se některé exponáty vrátily zpět do Dobšic.V muzeu najdete figuríny muže-bojovníka a ženy z doby existence dobšického keltského pohřebiště.
Expozice pokračuje na dětském hřišti, které je postaveno ve stylu keltského oppida a slouží také jako malý skanzen. Zde si můžete za doprovodu průvodkyně prohlédnout keltského druida, obranné valy, palisády nebo keltskou polozemnici ve skutečné velikosti. Její model je umístěn v muzeu.

Napište krátkou recenzi k: Muzeum Keltů Dobšice

(24. 3. 2017) Je to tam krásné a zajímavé.
všem doporučuji.
NELA Kolín