Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác

Sobota: 10.00–18.00
Neděle: 10.00–18.00
Fotografie - Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác
Vstup zdarma do stálých expozic.

Vstupné na krátkodobé výstavy: základní 80 Kč / snížené 40 Kč / rodinné 150 Kč / skupinové 50 Kč (1 osoba).

Fotografie Fotografie Fotografie
Aktuální akce
5. 12. 2016 Vernisáž / Opening * Aristokracie vkusu. Obrazárna zámku Rájec nad Svitavou a sběratelství knížat ze
... zobrazít více
4. 10. 2016 Cena profesora Jindřicha Halabaly 2016
... zobrazít více
27. 7. 2016 Barevná dopoledne pro děti
A jako abeceda, K jako kniha, P jako plakát! Až do konce září se každý čtvrtek od 10 do 11.30 hodin těšíme na nádvoří Místodržitelského paláce na všechny zvídavé a tvořivé děti ve ... zobrazít více
Pohled Medúsy - evropské umění šesti století
Název expozice je inspirován obrazem Petra Pavla Rubense "Hlava Medúsy", který patří k nejpozoruhodnějším uměleckým dílům ve sbírkách starého umění Moravské galerie v Brně. Pohled Medúsy měl, jak známo, v příběhu o Perseovi takovou sílu, že člověka proměnil v kámen. To, že se umělci podařilo přenést tuto magickou schopnost do obrazu, dokazuje skutečnost, že Rubensův obraz byl v původní instalaci muzea vystaven za oponou, aby se ženy a děti nevylekaly. Název expozice je metaforou výtvarného umění schopného vyvolávat silné zážitky, budit úžas, dráždil divákovu fantazii. Soustředí nejcennější exponáty evropského umění ze sbírek Moravské galerie v Brně od 14. do 19. století, doplněná o díla zapůjčená z církevního majetku a sbírek dalších institucí. Mezi jednotlivými kolekcemi zaujímá významné místo umění středověku, díla barokních malířů a sochařů moravské a rakouské provenience, soubor italského, flámského a holandského malířství, obohacený v poslední době o významné přírůstky i nová autorská připsání, a konečně umění 19. století v jeho figurální a krajinářské poloze.

Části výstavy
Ad honorem Dei - Výtvarná kultura středověku Moravy, Čech, Rakouska, Německa a Nizozemí
L'Italia Magnifica - Italské umění 14. - 18. století
Život a mýtus - Nizozemské malířství 16. - 17. století