Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Úterý - Neděle: 9.00 – 17.00
Fotografie - Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě
Fotografie Fotografie
Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě sídlí v budově staré renesanční radnice ze 16. století, přestavěné po požáru v 18. a 19. století. Z původního objektu se zachovala renesanční vstupní síň s kamenným portálkem. Muzeum bylo založeno roku 1892 jako druhé nejstarší muzeum na západní Moravě.
Jeho expozice se zaměřují na lidovou kulturu v severní části moravského Horácka, sklářství, železářství a dějiny města s preferencí lyžařské tématiky, které je věnována největší část. Exponáty dokumentují vývoj tohoto sportu od jeho počátků na konci 19. století do současnosti, kdy se Nové Město na Moravě proslavilo opakovaným pořádáním běžeckých Světových pohárů. Další část expozice se týká vývoje výroby lyží, zasazené do prostředí stolařské dílny z 1. republiky.

Napište krátkou recenzi k: Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

(9. 10. 2011) Fandím Vám a i děkuji za to jak se staráte o mlejnnek s figurkami který sestrojil můj pradědeček a prapradědeček a dělá dál radost dalším lidem.Michal